Belmondo op zaterdag 11 augustus 2018Kunst & Cultuur

Jan Lauwers in Salzburg
Jan Lauwers regisseert L'incoronazione di Poppea van Monteverdi op de Salzburger Festspiele, en werkt daarbij samen met dirigent William Christie.
Deze week ging de Ruhrtriënnale van start. Pieter T'Jonck haalt de hoogtepunten uit een rijkgevuld programma.
Gone West, het cultureel herdenkingsproject rond de Eerste Wereldoorlog, loopt ten einde. De literaire slothappening 'Zie ons de mens' vindt plaats op een bijzondere locatie: de kerk van de priorij Onze-Lieve-Vrouw-van-Bethanië in Loppem. Eric Van Nevel van het ensemble Currende slaat er de handen in elkaar met schrijver Erwin Mortier en fotografe Lieve Blancquaert.
Documentairemaker Andres Lübbert las 'De afstand die ons scheidt' van de Peruviaanse schrijver Renato Cisneros, verschenen bij De Geus.
Greet Van Thienen duikt in de reisherinneringen van Isabelle Eberhardt, die vermomd als man door de Sahara trok.
Naar aanleiding van Antwerpen Barok maakt Sara Debroey een tocht door het leven van Rubens. Vandaag praat ze met kunsthistoricus Arnout Balis over de impact van de contrareformatie op Rubens.
Met Lang Zullen We Lezen wil VRT iedereen zin geven om boeken te lezen. Belmondo zoekt inspiratie in de boekenkast van schrijver Jeroen Theunissen, maar is ook benieuwd naar uw boekenkast. Maak ze hier aan.