Ga naar de inhoudLuister live op radioplus
'Cargo', 'Façades' en 'Le fidèle' grote kanshebbers op de Ensors

'Cargo', 'Façades' en 'Le fidèle' grote kanshebbers op de EnsorsKunst & Cultuur

Vandaag, woensdag 22 augustus 2018, werden om 8u00 door presentatrice Francesca Vanthielen de nominaties voor de Ensors 2018 via een live -streaming bekend gemaakt. De uiteindelijke winnaars worden tijdens het feestelijke Gala van de Ensors op zaterdag 15 september in het Kursaal van Oostende onthuld in aanwezigheid van de Vlaamse filmindustrie. Zij hebben, dank zij de oprichting van de Ensor Academie, zelf voor het eerst een bepalende inbreng in het stemproces.
© Filmfestival van Oostende

Campagnebeeld De Ensors 2018

Sinds dit jaar is de organisatie in handen van de autonome vzw De Ensors, waarin alle gildes en unies uit de sector zetelen, ondersteund door het Vlaams Audiovisueel Fonds. Er blijft evenwel een nauwe samenwerking met het Oostendse filmfestival. Nieuw is dat er dit jaar prijzen gaan naar Vlaamse televisiereeksen: Beste TV-reeks, Beste Scenario, Beste Regie, Beste Acteur en Beste Actrice. Naast ondergenoemde nominaties zijn er ook nog de categorieën Beste kortfilm, (wordt op 14 september uitgereikt), Ensor voor Beste Debuut en Beste Internationale Doorbraak.

De aanloop van de uitreiking en het gala zelf zijn te volgen via de social media–kanalen, #ensors #facebook De_ensors , instagram De_ensors. Op de filmfestivaldag zaterdag 15 september zullen overdag de genomineerde films nogmaals vertoond worden op groot scherm.

Dit zijn de nominaties :

1. Genomineerden Beste Film

Cargo (van Gilles Coulier, productie De Wereldvrede)
Façades (van Kaat Beels, productie De Mensen)
Le fidèle (van Michaël R.Roskam, productie Savage Film)
Patser (van Adil El Arbi en Bilall Fallah, productie A Team Productions)
Zagros (van Sahim Omar Kalifa, productie A Private View)

2. Genomineerden Beste Regie Film

Adil El Arbi & Bilall Fallah (Patser)
Kaat Beels & Nathalie Basteyns (Façades)
Gilles Coulier (Cargo)
Sahim Omar Kalifa (Zagros)
Michaël R. Roskam (Le fidèle)

3. Genomineerden Beste Scenario Film

Gilles Coulier en Tom Dupont (Cargo)
Sahim Omar Kalifa, Jean-claude Van Rijckeghem (Zagros)
Jan Pepermans (Façades)
Michaël R. Roskam (Le fidèle)
Bert Scholiers (Charlie en Hannah gaan uit)


4. Genomineerden Beste Acteur Film

Sebastien Dewaele (Cargo)
Johan Leysen (Façades)
Sam Louwyck (Cargo)
Matthias Schoenaerts (Le fidèle)
Wim Willaert (Cargo)

5. Genomineerden Beste Actrice Film

Evelien Bosmans (Charlie en Hannah gaan uit)
Natali Broods (Façades)
Viviane De Muynck (Vele hemels boven de zevende)
Adèle Exarchopoulos (Le fidèle)
Halima Ilter (Zagros)

6. Beste Director of Photography film

Robrecht Heyvaert (Patser)
Ruben Impens (Zagros)
Nicolas Karakatsanis (Le fidèle)
Anton Mertens (Façades)
David Williamson (Cargo)

7. Beste Production Design film

Philippe Bertin, Charlotte Goethals, Evalotte Oosterop, Valerie Le Roy (Cargo)
Philippe Bertin, Kristin Van Passel, Barbara Bijelic (Zagros)
Geert Paredis, Kristin Van Passel, Mariel Hoevenaars (Le fidèle)
Hubert Pouille, Catherine Marchand, Li Dang-vu (Façades)
Stijn Verhoeven, Darien Biesmans, Katrien Frenssen, Nina Caspari (Patser)

8. Beste Muziek film

Peter Baert (Façades)
Hannes De Meyer (Patser)
Raf Keunen (Le fidèle)
Spinvis (Vele Hemels boven de zevende)
Liesa van der Aa (Cargo)

9. Beste Montage film

Adil El Arbi, Bilall Fallah, Kobe Van Steenberghe, Thijs Van Nuffel (Patser)
Tom Denoyette (Cargo)
Alain Dessauvage (Le fidèle)
Bert Jacobs bert (Façades)
Philippe Ravoet (Het Tweede Gelaat)

10. Beste Documentaire

Ceres van Janet van den Brand (productie Diplodokus)
Cornered in molenbeek van Sahim Omar Kalifa (productie Fred Vrancken)
Michel, acteur verliest de woorden van Irma Wijsman en Patrick Minks (productie Irma Wijsman en Patrick Minks)
Rabot van Christina Vandekerckhove (productie Peter Krüger)
Taboe (een-reeks) van Philippe Geubels (productie Panenka)

11. Beste Jeugdfilm

Baba Yega:The Movie van Michael Van Ostade (productie Geronimo)
Helden boven Alles van Geerard van de Walle (productie Hotel Hungaria)
K3 Love Cruise van Frederik Sonck (productie Studio 100)
Rosie & Moussa van Dorothée van den Berghe (productie Caviar)
Zooks van Dimitri Leue (productie Sancta)

12. Beste TV-serie

De Infiltrant van Joël Vanhoebrouck (productie Eyeworks)
Gevoel voor tumor van Tom Goris (productie Sylvester Productions)
Salamander 2 van Frank Van Mechelen (productie Skyline Entertainment)
Tabula rasa van Kaat Beels & Jonas Govaerts (productie Caviar)
Tytgat chocolat van Marc Bryssinck en Filip Lenaerts (productie De Mensen)

13. Beste scenario TV-serie

Malin - Sarah Gozin, Veerle Baetens, Christophe Dirickx (Tabula rasa)
Bas Adriaensen, Philippe De Schepper (De Infiltrant)
Marc Bryssinck , Filip Lenaerts (Tytgat chocolat)
Leander Verdievel, Mathias Claeys, Tom Goris (Gevoel voor tumor)
Ward Hulselmans (Salamander 2)

14. Beste Regie TV-serie

Tom Goris (Gevoel voor tumor)
Kaat Beels & Jonas Govaerts (Tabula rasa)
Marc Bryssinck , Filip Lenaerts (Tytgat chocolat)
Joël Vanhoebrouck (De Infiltrant)
Frank Van Mechelen (Salamander 2)

15. Beste Acteur TV-serie

Jeroen Perceval (Tabula rasa)
Dirk Roofthooft (De infiltrant)
Peter van den Begin (Tabula rasa)
Stijn Van Opstal (Tabula rasa)
Geert Van Rampelberg (De infiltrant)

16. Beste Actrice TV-serie

Veerle Baetens (Tabula rasa)
Natali Broods (De infiltrant)
Natali Broods (Tabula rasa)
Marthe Schneider (Gevoel voor tumor)
Lynn Van Royen (Tabula rasa)

Espresso

Espresso, uw ochtendradio met pit! Ontwaak met rustige muziek, blijf op de hoogte van het culturele leven in Vlaanderen en ontdek wat Klara vandaag voor u in petto heeft.

Presentatie: Cara Van der Auwera / Sieglinde Michiel / Clara De Decker

Samenstelling week: Els Van Hoof
Samenstelling weekend: Katleen Van Bavel

Contact: via de reageerknop in de Klara-app of via espresso@klara.be

Elke weekdag van 06 tot 09 uur en in het weekend van 07 tot 10 uur via Klara, klara.be en de Klara-app.
Nadien is de uitzending nog 24 uur lang te herbeluisteren via de site en de app.