Ga naar de inhoudLuister live op radioplus
"De Patrick" favoriet voor De Ensors

"De Patrick" favoriet voor De EnsorsKunst & Cultuur

De nominaties voor de Vlaamse film- en tv-prijzen De Ensors zijn bekend. De film "De Patrick" van Tim Mielants is met 13 nominaties een van de grootste favorieten. Ook de tv-series "Albatros" (14) en "De Twaalf" (12) maken veel kans op de prijzen. Canvas maakt op zaterdag 23 januari tijdens een liveshow de winnaars bekend.
©VRT rr

De Ensors

Woensdag besliste de Ensor Academie, bestaande uit meer dan 1.100 leden, over de beste producties van een verlengd Ensorjaar (augustus 2019 - december 2020). Normaal gezien zijn De Ensors de afsluiter van het Filmfestival van Oostende maar de wedstrijd werd vorig jaar vanwege de coronacrisis uitgesteld tot januari 2021.

Tim Mielants mag voor zijn film "De Patrick" 13 nominaties neerpennen, waarvan enkele zelfs binnen één categorie. Zo maken zowel Pierre Bokma als Kevin Janssens voor hun rol kans op de prijs voor beste acteur. Op het gebied van film heeft De Patrick met name concurentie van "All Of Us" (Willem Wallyn, acht nominaties) en "Cleo" (debutante Eva Cools, vijf nominaties). Bij tv scoren vooral de series "Albatros" (Wannes Destoop, 14 nominaties) en "De Twaalf" (Wouter Bouvijn, 12 nominaties).

Tot en met 15 januari stemmen de film- en tv-professionals in de tweede en finale stemronde op hun collega's om de winnaars te bepalen. De laureaten van De Ensors worden dan op zaterdag 23 januari tijdens een liveshow op Canvas bekendgemaakt.

Alle genomineerden:

Beste Film

  • "All of us" van Willem Wallyn
  • "Cleo" van Eva Cools
  • "De Patrick" van Tim Mielants
  • "Ghost tropic" van Bas Devos
  • "Muidhond" van Patrice Toye

Beste Regie Film

  • Anke Blondé voor "The best of Dorien B."
  • Bas Devos voor "Ghost tropic"
  • Tim Mielants voor "De Patrick"
  • Patrice Toye voor "Muidhond"
  • Willem Wallyn voor "All of us"

Beste Scenario Film

  • Anke Blondé en Jean Claude Van Rijckeghem voor "The best of Dorien B."
  • Eva Cools voor "Cleo"
  • Benjamin Sprengers en Tim Mielants voor "De Patrick"
  • Patrice Toye en Peter Seynaeve voor "Muidhond"
  • Willem Wallyn voor "All of us"

Beste Acteur Film

  • Pierre Bokma voor "De Patrick"
  • Tijmen Govaerts voor "Muidhond"
  • Jan Hammenecker voor "All of us"
  • Kevin Janssens voor "De Patrick"
  • Peter Van den Begin voor "The barefoot emperor"

Beste Actrice Film

  • Saadia Bentaïeb voor "Ghost tropic"
  • Joke Devynck voor "All of us"
  • Anna Franziska Jäger voor "Cleo"
  • Maaike Neuville voor "All of us"
  • Ariane Van Vliet voor "De Patrick"

Beste D.O.P. (Director of Photography) 

  • Lou Berghmans voor "All of us"
  • Dries Delputte voor "Albatros"
  • Robrecht Heyvaert voor "Torpedo" 
  • Frank van den Eeden voor "De Patrick"
  • Grimm Vandekerckhove voor "Ghost tropic"

Beste Art Direction

  • Harry Ammerlaan voor "Torpedo"
  • Philippe Bertin voor "Albatros"
  • Philippe Bertin voor "De twaalf"
  • Hubert Pouille en Pepijn Van Looy voor "De Patrick"
  • Hendrik Van Kets voor "De bende van Jan de Lichte"

Beste Make-up

  • Labhise Allara Mandango Ciratu voor "Albatros"
  • Daphnée Beaulieux, Erwan Simon en Véronique Dubray voor "Yummy"
  • Lili Dang-Vu voor "De Patrick"
  • Diana Dreesen voor "De twaalf"
  • Gerda Van Hoof en Leendert van Nimwegen voor "De bende van Jan de Lichte"

Beste Kostuum

  • Vanessa Evrard voor "Cleo"
  • Raïssa Hans voor "De bende van Jan de Lichte"
  • Valerie Le Roy voor "De Patrick"
  • Catherine Marchand voor "Albatros"
  • Jacqueline Steijlen voor "Torpedo"

Beste Montage

  • Alain Dessauvage voor "De Patrick"
  • Tom Denoyette voor "Albatros"
  • Bert Jacobs voor "De twaalf"
  • Yoohan Leyssens voor "Callboys 2.0"
  • Kim Vandenbergh voor "All of us"

Beste Muziek

  • Hannes De Maeyer voor "Torpedo"
  • Geert Hellings voor "De Patrick"
  • Mauro Pawlowski voor "Cleo"
  • Jeroen Swinnen en Dave Martijn voor "De twaalf"
  • Pieter Van Dessel en Lennert Coorevits voor "Albatros"

Beste Sound Design

  • Peter Flamman voor "De Patrick"
  • Matthias Hillegeer voor "De twaalf"
  • Fabien Pochet voor "Albatros"
  • Pedro Van der Eecken voor "Callboys 2.0"
  • Jos Van Galen voor "Torpedo"

Beste Documentaire Film

  • "Annapolis, giant city" van Maarten Bernaerts
  • "Confessions to dEUS" van Fleur Boonman
  • "Mother" van Kristof Bilsen
  • "Touching infinity" van Griet Teck
  • "Victoria" van Sofie Benoot, Isabelle Tollenaere en Liesbeth De Ceulaer

Beste Documentaire tv

  • "Als je eens wist" van Hilde Van Mieghem
  • "De onfatsoenlijken" van Luc Lemaitre
  • "Gentbrugge" van Marlies Lembregts en Lena Dewaegenaere
  • "In de ban van Tsjernobyl" van Filip Lenaerts
  • "Kinderen van de Holocaust" van Sarah De Bisschop, Aster Van De Vijver en Geert Clerbout

Beste Animatie

  • "Ollie" van Anton Setola
  • "Ridder Muis" van Tom Van Gestel
  • "Vos en Haas" van Tom Van Gestel en Mascha Halberstad

Beste Jeugdfilm

  • "De familie Claus" van Matthias Temmermans
  • "Nachtwacht: Het duistere hart" van Gert-Jan Booy

Beste tv-serie

  • "Albatros" van Wannes Destoop
  • "Callboys 2.0" van Jan Eelen
  • "De bende van Jan de Lichte" van Robin Pront en Maarten Moerkerke
  • "De twaalf" van Wouter Bouvijn
  • "Undercover 2" van Pieter Van Hees en Cecilia Verheyden

Beste Regie tv-serie

  • Wouter Bouvijn voor "De twaalf"
  • Wannes Destoop voor "Albatros"
  • Jan Eelen voor "Callboys 2.0"
  • Maarten Moerkerke en Robin Pront voor "De bende van Jan de Lichte"
  • Pieter Van Hees en Cecilia Verheyden voor "Undercover 2"

Beste Scenario tv-serie

  • Wannes Destoop, Dominique Van Malder, Tom Dupont en Gilles Coulier voor "Albatros"
  • Philippe De Schepper, Bas Adriaensen en Geert Verbanck voor "Black-out"
  • Jan Eelen en Youri Boone voor "Callboys 2.0"
  • Nico Moolenaar, Piet Matthys en Bart Uytdenhouwen voor "Undercover 2"
  • Bert Van Dael en Sanne Nuyens voor "De twaalf"

Beste Acteur tv-serie

  • Benny Claessens voor "Albatros"
  • Josse De Pauw voor "De twaalf"
  • Dominique Van Malder voor "Albatros"
  • Geert Van Rampelberg voor "Black-out"
  • Tom Vermeir voor "De twaalf"

Beste Actrice tv-serie

  • Ruth Becquart voor "Undercover 2"
  • Maaike Cafmeyer voor "De twaalf"
  • Janne Desmet voor "Albatros"
  • Maaike Neuville voor "De twaalf"
  • Isabelle Van Hecke voor "Albatros"

Beste Kortfilm

  • "Carrousel" van Jasmine Elsen
  • "Dry sea" van Bart Bossaert & Yves Bex
  • "Han yu" van Zaur Kourazov
  • "hier." van Joy Maurits
  • "Mosaic" van Imge Özbilge & Sine Özbilge
  • "For Eunice" van Jaan Stevens
  • "Sun Dog" van Dorian Jespers
  • "Stephanie" van Leonardo Van Dijl
  • "Gyre" van Charlotte Lybaert

 

Espresso

Espresso, uw ochtendradio met pit! Ontwaak met rustige muziek, blijf op de hoogte van het culturele leven in Vlaanderen en ontdek wat Klara vandaag voor u in petto heeft.

Presentatie: Clara De Decker / Greet Samyn

Samenstelling: Vincent Goris

Contact: via de reageerknop in de Klara-app of via espresso@klara.be

Elke weekdag van 06 tot 09 uur via Klara, klara.be en de Klara-app.
Nadien is de uitzending nog 24 uur lang te herbeluisteren via de site en de app.