Herbeluister Pompidou 13 januari 2021Blijf verwonderd!

Zaalzicht 'House of Card' in M Leuven
De Duitse kunstenaar Thomas Demand bouwt levensgrote maquettes in fragiele materialen, maakt er foto's van en vernietigt vervolgens de constructie. Zijn interesse in architectuur staat centraal in de solotentoonstelling 'House of card' in M Leuven. Valerie Verhack stelt de wereld van Thomas Demand voor.
Zouden er raakvlakken zijn met de wereld van Patrick Van Caeckenbergh? In Zeno X presenteert hij Le Monde à l'Envers, waarin hij de wereld op geheel eigen manier schematiseert, catalogeert, in kaart brengt.
De Noorse schrijver Dag Solstad wordt door sommigen als Nobelprijsfähig beschouwd. Bij uitgeverij Podium verscheen 'Roman 11, boek 18', het eerste deel van een trilogie rond de antiheld Bjorn Hansen en de absurde situaties waarin hij telkens weer verzeild raakt. Antiheld? Absurde situaties? Christophe Vekeman sloeg aan het lezen.