Klara Live
De Flagey Piano Days rechtstreeks in Klara Live
do 9 feb. - 9:06

Op donderdag 9 februari duiken Brussels Philharmonic en pianist Lukas Vondracek in een all-Rachmaninov programma. En dat is niet zonder reden: op 1 april zal het 150 jaar geleden zijn dat deze Russische pianogigant geboren werd. Lukas Vondracek vertolkt het 3de pianoconcerto. Hij speelde datzelfde werk ook tijdens de Koningin Elisabethwedstrijd editie 2016, een wedstrijd die hij met glans won. Benieuwd in welke mate zijn inzichten in de partituur sindsdien veranderd zijn. Brussels Philharmonic vervolledigt het programma met een arrangement voor orkest van de beroemde Vocalise en met Rachmaninovs meeslepende Symfonische Dansen.
Op zaterdag 11 februari zenden we het recital van Boris Giltburg, winnaar van de Koningin Elisabethwedstrijd 2013, rechtstreeks uit. Hier komen de pianoliefhebbers volop aan hun trekken met de 4 Balladen van Chopin, een selectie uit Romeo en Julia van Sergei Prokofiev en om te eindigen Gaspard de la nuit van Maurice Ravel.
Nicole Van Opstal loodst u door al die pianistieke bravoure. Klara Live, donderdag 9 en zaterdag 11 februari, 20.00-22.00 u.