Leopold II met Johan Op de Beeck
blijf verwonderd!
ma 5 okt. - 8:34

Dat Leopold II ongeveer 1 meter 90 was, daar is iedereen het over eens. Maar over al de rest zijn de meningen op zijn zachtst gezegd enorm verdeeld: massamoordenaar, koning met twee kronen, megalomaan bouwheer, filantroop, ongenadig despoot, meesterstrateeg, visionair, sluwe vos, hoerenloper... Leopold II was het allemaal en nog zoveel meer.
In de tiendelige serie Leopold II schetst Johan Op de Beeck een compleet portret van de veelbesproken vorst. Daarvoor baseerde hij zich op zijn nieuwe boek 'Leopold II - Het hele verhaal'. Tot in de kleinste details vertelt Johan hoe het allemaal zo ver is kunnen komen. Hoe het mogelijk is dat Leopold II zich heeft kunnen ontwikkelen tot die ongenadige despoot van de Vrijstaat Congo waarover hij 23 jaar regeerde. De onwaarschijnlijke manier ook waarop hij dat gigantische stuk Afrika wist te verwerven.
Al is dat maar een stuk van het hele verhaal. Leopold II regeerde immers ook tijdens een van de meest bewogen tijden van onze geschiedenis. Een tijd waarin de sociale strijd hevig woedde, een tijd van schrijnende armoede bij de Vlaamse boerenbevolking en vreselijke wantoestanden in de Waalse fabrieken. De schoolstrijd, de taalstrijd… Leopold II bevond zich er middenin. En dan is er nog het veel besproken en controversiële privéleven van de koning, dat zelfs in de internationale pers breed werd uitgesmeerd. Zoveel verhalen! Vreselijke verhalen, smeuïge verhalen, interessante en verhelderende verhalen.
Beluister alle afleveringen hieronder of in de Klara-app!