
Music Matters
Peter Vanhove stelt in Music Matters zijn nieuwe cd voor
blijf verwonderd!
do 16 sep. - 0:00

Pianist Peter Vanhove heeft een nieuwe cd uitgebracht, "Gounod & Compagnie: Pièces pour Piano". Met deze cd brengt hij pianomuziek van Gounod en zijn entourage samen, een ware onderdompeling in de sfeer van de Parijse salons. Voor deze cd dook Vanhove in de Parijse bibliotheken met de Franse componist Charles Gounod als vertrekpunt. Gounod zijn pianomuziek wordt gekenmerkt door een vertellende, typisch Franse, vocale pianopartij. Volgens Vanhove is Gounod eigenlijk even prachtig en evenwaardig aan Lieder Ohne Worte van Felix Mendelsson.
Tijdens zijn zoektocht ontdekte Vanhove meer over Gounod en zijn tijdsgenoten. In de Parijse salons uit de 19de eeuw weerklonk ook muziek van onder andere Charles-Valentin Alkan en Déodat de Severac. Op deze cd wil pianist Peter Vanhove ook graag de muziek van minder gekende componisten laten horen.
Een rode draad in het werk van Peter Vanhove is het belichten van componisten die in de vergetelheid zijn geraakt. Met zijn nieuwste cd verkent hij ongekende parels van de typische Franse stijl, waarvan Gounod de pionier was.
Meer info over Peter Vanhove of zijn nieuwe cd vind je op deze link.
Beluister het gesprek in Music Matters hieronder.