Pompidou
Pompidou dinsdag 26 mei 2020
kunst & cultuur
wo 20 mei - 2:23

In 1921 publiceerde Paul van Ostaijen de bundel Bezette Stad. Anno 2020 formuleren 60 schrijvers, illustratoren en kunstenaars uit Vlaanderen en Nederland een antwoord op die bundel, op vraag van het Vlaams-Nederlands huis deBuren. Daar gingen tal van virtuele leesateliers aan vooraf, geleid door Matthijs de Ridder. Het resultaat is binnenkort te zien in een digitale stadsomgeving.
In 1958 ontwierp de Kroatische architect Vjenceslav Richter het Joegoslavische Paviljoen op de Wereldtentoonstelling in Brussel. Vandaag overleeft het gebouw als school in Wevelgem. Maar Vjenceslav Richter presteerde nog veel meer. Dat is te zien op de tentoonstelling 'The world as a pavilion' in Bozar, samengesteld door Iwan Strauven.
In juni lanceert Klara een nieuwe reeks afleveringen van de filosofiepodcast Kant, en klaar! De Amerikaanse filosofe Susan Neiman mag de spits afbijten. Onlangs verscheen bij Lemniscaat haar boek 'Wat we van de Duitsers kunnen leren', en dat werd gelezen door Greet Van Thienen.