
Pompidou
Pompidou maandag 9 maart 2020: live op 'Tussen hemel en aarde’
kunst & cultuur
vr 6 mrt. - 11:26

Dieric Bouts was één van de belangrijkste Vlaamse Primitieven. De Nederlandse kunstschilder kwam naar Leuven en was er tot aan zijn dood actief. Hij schilderde er onder andere zijn belangrijkste meesterwerken, ‘Het laatste avondmaal’ en ‘De marteling van de heilige Erasmus’.
Beide werken zijn opnieuw te zien in de Sint-Pieterskerk in Leuven, waarvoor ze oorspronkelijk gecreëerd werden. De kerk werd de voorbije 35 jaar intensief gerestaureerd. Er vinden nog altijd erediensten plaats, maar de Sint-Pieterskerk is ook een museum waar Vlaamse topstukken getoond worden.
Om het verhaal van de kunstschatten van de kerk in hun historische context te vertellen, werkte M een innovatieve digitale beleving uit: ‘Tussen Hemel en Aarde – Beleef Het Laatste Avondmaal van Bouts’.
Chantal Pattyn praat erover tijdens een live-uitzending van Pompidou in M Leuven, met M-conservator Peter Carpreau, restauratrice Linda Temmink en collega Mark Janssens.