Pompidou op donderdag 22 maart 2018Kunst & Cultuur
Michael De Cock en Judith Vanistendael maakten een reeks kinderboeken over Rosie en Moussa, twee kinderen die opgroeien in dezelfde grootstad maar ook elk in een andere cultuur. Dorothée van den Berghe maakte de verfilming 'Rosie & Moussa', die vanaf 28 maart te zien is in de bioscoop.
Documentairemaakster Klara Van Es richt haar camera op Monnikenheide, een organisatie die onderdak biedt aan mensen met een zware mentale handicap. In 'Zie mij doen' brengt ze een portret van zes bewoners. De film gaat in première op het festival Docville in Leuven.
Op de tentoonstelling 'Jan Steen vertelt' brengt het Mauritshuis in Den Haag de mooiste historiestukken van de 17de-eeuwse schilder Jan Steen samen. Sara Debroey ging kijken.